O NAS

To wszystko wina wina. To przez pierwsze współne wypite butelki, przegadane książki i odwiedzone winnice. To przez zapach rozlewanego wina unoszący się wczesnym rankiem w całej wiosce , przez miły chłód piwnicy,  przez ciepłych i życzliwych ludzi, chętnie dzielących sie tym co maja najlepszego.

I w  tym wszystkim my. Z poukładanym mieszczańskim życiem, z fajną pracą i wystarczającym zapasem butelek na długie zimowe wieczory.Od lat włóczymy sie przez bezdroża Europy w poszykiwaniu nowych smaków, zapachów i widoków. Gdzie byśmy się nie udali, tak jakoś dziwnie się składa, że lądujemy w otoczeniu winnic i wracamy do domu z pokaźnym zapasem butelek. 

Jak pokaźna kiść winogrona, dojrzewa w nas marzenie o  małym,  kamiennym domku, z krzewami winorośli podchodzącymi pod okna, gdziś w Hiszpani i własne wino, choćby najprostsze. To marzenie o wywróceniu naszego poukładanego życia do góry nogami i rzuceniu się w nieznane, pcha nas wciąż w kolejne winiarskie regiony, w poszukiwaniu tego jedynego miejsca na ziemi.

Zapraszamy Was do podróżowania razem z nami, do gotowania, czytania, i oczywiście do współnego picia wina no.

Kasia i Bernard


30
Odwiedzonych winnic
107k
instagram followers
96
subskrybentów

kilka faktów

Jest nam zawsze bardzo miło opisywać miejsca, wina i produkty, które bardzo się nam podobały i sprawiły nam prawdziwą przyjemność. Nie znajdziesz na naszym blogu miejsc których nie odwiedziliśmy, hoteli, w których nie spaliśmy czy butelek, których nie próbowalismy, chyba, że będziemy tworzyć listę marzeń 🙂  ale wówczas, będzie to wyraźnie zazanczone.

Nasz blog dopiero raczkuje. Wracamy po bardzo długiej przerwie w nowej, piekniejszej odsłonie. Jeśli masz do nas jakieś pytania lub jesteś zainteresowany współpracą, napisz do nas.


Kiedy zwyciężasz zasługujesz na szampana, kiedy ponosisz porażkę potrzebujesz go
Napoleon
W butelce wina jest więcej filozofii niż w niejednej książce
Ludwik Pasteur
Wino jest nieustającym dowodem, że Bóg nas kocha i lubi widzieć nas szczęśliwymi.
Benjamin Franklin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *